If you want to experience perfect logistics process with YGL;

You can reach our Expert Team at +90 374 240 1919 or send an e-mail.

Contact Us

We Share Our Experience

As Yüksel İnşaat, we decided to continue on the way we started the construction sector in partnership with a different company name in 2007. Since January 2012, we started to do our new projects as Yuksel Nakliyat Otomotiv Turizm Ltd. Şti

 • Truck and Minivan Service in Road Transport
 • International Storage Services
 • Worldwide Trade Chain and Market Share
 • Warehouse Services in Turkey and Germany

YGL Gallery

You can review the current pictures to we have compiled for you from the projects. You can visit our Gallery Page for more.

Yuksel Logistics

Logistics Service

Yuksel Automotive

Automotive Service

Yuksel Logistics

Logistics Service

Yuksel Automotive

Automotive Service

Yuksel Logistics

Logistics Service

Yuksel Automotive

Automotive Service

Yuksel Logistics

Logistics Service

Yuksel Automotive

Automotive Service

Low Cost & Superior Service

We Provide Low Cost and Superior Service in All Your Logistics Options in All Conditions.

Compatible with Technology

You can be involved in the Plan and Operation Process Management in accordance with the Newest Technology with our Expert Team.

Imagination

We take the logistics stage of your dream jobs from being a problem and become a partner in your happiness with our team.

Interactive Solutions

You can learn the most suitable and direct solutions for your logistics demand online.

A Successful Team

You can get service from our expert team as Highway, Seaway, Railroad and Airway for all your logistics plans.

Documentation

We present you all the reporting from the proposal stage to the delivery of your logistics plan in the form of documents.

YGL System

As YGL, our priority in all the sectors we serve is the satisfaction of our customers and our working principle for affordable and superior service.
Would you like to live this experience yourself?

Offers
Completed Projects
Happy Clients
Feedbacks

YGL | Frequently Asked Questions

Hizmet Verdiğimiz Tüm Alanlarda Uzman Ekip Arkadaşlarımızın Karşılaştığı Sıkça Sorulan Sorulardan Derlemeler Yapıp Aşağıda Sizlere Soru-Cevap Olarak Düzenledik. Kısa Bilgi Olarak İnceleyebilir ve Daha Net Bilgiler İçin Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz.

Minivan Ekspress Taşımacılığı ile 36-48 saatleri arasında Avrupa ülkelerine teslimatını gerçekleştirebiliyoruz. Bunun nezdinde de ürünlerinizin aciliyeti söz konusu olduğunda bu taşıma şekli sizler için öncelikli çözüm haline geliyor. Tır ile karayolu taşımacılığında örnek olarak Almanya Parsiyel teslimi 7-8 gündür. Fakat bu süreyi 3 te birine indirmek için bu taşıma şekli müşterilere cazip gelmektedir.

Uluslararası Intermodal Taşımacılık, en az iki farklı taşımacılık şekli kullanılarak tamamlanan taşıma şeklidir. Müşterilerimize lojistik maliyetlerini düşürerek en uygun ve en çevreci çözümü olabilecek en kısa transit süreler içerisinde sunuyoruz.

Kullanılan en temel intermodal taşıma şekli aşağıdaki gibidir;

 • Karayolu + RO-RO + Demiryolu
 • Karayolu + Demiryolu

Yükün varış lokasyonu, aciliyet, hava koşulları ve ekonomik unsurlar hangi şeklin uygulanacağında belirleyici olmaktadır.

Uluslararası Lojistikte TR-İstanbul ile DE-Hamburg arasında yapılan karayolu taşımacılığında ortalama 2500 Km yol katedilir. Fakat Intermodal taşıma şekli ile karayolunda sadece 150 km yol yapılır. Buna istinaden fosil yakıt tüketimi azaltılarak karbon emisyonlarında büyük oranda azalma sağlanmaktadır.

Uluslararası Karayolu Mal Taşımacılığı Sigortası

CMR Sigortası; Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının yaptıkları taşımalar ile ilgili olarak CMR Sözleşmesi’nden kaynaklanan hukuki sorumluluklarını, poliçede belirtilen şart ve limitler ile teminat altına alır.

CMR Sigorta Şartları:

 • Karayolu ile taşıma olmalı
 • Yükleme ve istifleme iki ayrı ülkede olmalı
 • CMR ye taraf en az bir ülkenin olduğu, uluslar arası bir taşıma olmalı
 • Taşınan şey eşya olmalı
 • Eşya taşıma sözleşmesinden kaynaklanan bir borç/alacak ilişkisi olmalı

Türkiye-Avrupa Topluluğu gümrük birliği uyarınca, işlenmiş tarım ürünleri de dâhil olmak üzere sanayi ürünlerinde serbest dolaşıma ilişkin hükümlerin uygulanması için gerekli koşulların yerine getirilmiş olması halinde, ihracatçının veya gümrük beyannamesini imzalamakla yetkili kanuni temsilcisinin talebi üzerine gümrük idareleri ya da bu idarelerce yetki verilmiş kuruluşlarca düzenlenen belgelerdir.

A.TR Dolaşım Belgesi ilişkili olduğu eşyanın gümrük birliğinde serbest dolaşımda olduğunu göstermektedir. Bu itibarla gümrük birliği kapsamındaki bir ülkeden gelen ancak A.TR Dolaşım Belgesi bulunmayan bir eşyaya üçüncü ülkelere uygulanan vergi oranları uygulanmaktadır.

Türkiye’de A.TR Dolaşım Belgeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenmektedir.

ATR Düzenleyen Ülkeler

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan.

Mega Askılı Dorse
Uzunluk : 13.60 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 2.95 m / Hacim : 98 m3

Askılı Kamyon Romörk
Kamyon | Uzunluk : 8.10 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 2.95 m / Hacim : 112 m3
Romörk | Uzunluk : 7.10 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 2.95 m / Hacim : 90 Askı

Düz Kapalı Kasa
Uzunluk : 13.60 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 2.70 m / Hacim : 90 m3

Tenteli Kamyon Romörk
Kamyon | Uzunluk : 7.80 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 3.00 m / Hacim : 110 m3
Romörk | Uzunluk : 7.30 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 3.00 m

Düz Tenteli
Uzunluk : 13.60 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 2.70 m / Hacim : 90 m3

Mega Tenteli
Uzunluk : 13.60 m - Genişlik : 2.45 m - Yükseklik : 3.00 m / Hacim : 100 m3

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication'ın kısa adı olan Swift; Tüm dünyadaki bankalar arasında elektronik fon transferi standardı sağlayan bir sistemdir. Bu sistem BIC (Bank Identifier Codes) kodu yani banka tanımlama kodu sayesinde her bankayı tanımlamaktadır. Swift sistemi 1973 yılında kuruldu ve 1977 yılında fiilen çalışmaya başladı.

Swift, bankayı belirten 8 veya 11 haneli bir koddan ibarettir. Tüm dünya bankacılık sisteminde Swift kodları standarttır.

Yani uluslararası para gönderimlerinde; Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası demek para transferlerinde işe yaramayabilir fakat TCZBTR2A denildiği zaman, paranın gideceği hesabın bir Türkiye'den T.C Ziraat Bankası olduğu anlaşılacaktır.

Bank Identifier Codes

BIC numaraları bankaların kuruluşunun ismi ve bulunduğu şehire göre tayin edilir. Her finans kuruluşunun merkezleri ve birimleri yaptığı işlere göre bir veya daha fazla BIC kodu sahibi olabilmektedir. Operatörlerin bilgisayar aracılığı ile girdiği kodlar ve mesajlar karşı bankaya özel bir ağ yardımı ile iletilmektedir.

TIR Karnesi uluslararası kara taşımacılığını dolayısıyla uluslararası ticaretin kolaylaştırılmasını sağlayan bir gümrük transit belgesidir.

Eşya, TIR Karnesi himayesinde hareket noktasındaki gümrük idaresinden, varış noktasındaki gümrük idaresine kadar bir prosedür altında taşınır ve bu prosedüre TIR Sözleşmesi kapsamında "TIR taşıması" denir.

Her bir TIR Karnesinin farklı bir referans numarası vardır. İhtiva ettiği sayfa sayısına göre 4, 6, 14 ve 20 yaprak olmak üzere çeşitlere ayrılmıştır. Karne sayfa sayıları, hareket, varış ve transit olarak geçilecek ülke ve/veya gümrük idaresi sayıları göz önüne alınarak, farklı basılmıştır. Bunun için, TIR karnesi açılırken, karneye işlem yapacak olan hareket, transit ve varış gümrük idareleri sayısı hesaba katılmalıdır. Örneğin 6 yapraklı bir TIR Karnesi 6 gümrük idaresi arasında kullanılabilir.

TIR Karnesi tek bir TIR taşıması için düzenlenir. Eşya hareket, transit ve varış gümrüklerine TIR Karnesi ile beraber sunulur. TIR Karnesi usulüne uygun olarak ilgili gümrük idaresine onaylatılır. Bu işlemden sonra TIR Karnesi kefil kuruluşa iletilmek üzere, TIR işlemlerinin yürütüldüğü Oda'ya iade edilir.

CMR ( Convention Marchandises Routiers )

Uluslararası nitelikteki CMR (Convention Marchandises Routiers) anlaşmasının hükümlerini kabul eden ülkelerce kullanılan bir karayolu taşıma belgesidir ve taşımanın CMR hükümlerine göre yapıldığını gösterir. Navlun komisyoncusu veya taşımacılık şirketi tarafından alıcının adına düzenlenir. Malların belirtilen şartlarla taşınmak üzere, iyi durumda teslim alındığını ve taşıma sözleşmesinin yapıldığını gösteren hukuki bir delildir. Malların mülkiyetini temsil etmez. Üç orijinal nüsha olarak düzenlenir. Birincisi yükletene verilir, ikincisi mallara eslik eder, üçüncüsü de taşımacıda kalır.

CMR İçeriği:

 • İthalat-İhracat Firma Adları ve Firma Adresleri
 • Yükleme Yeri ve Tarihi
 • Mal Cinsi ve Teslim Edileceği Yer
 • Ambalaj Cinsi ve Adedi, Brüt Kilo
 • Teslim Şekli ve Tüm Araç Bilgileri vb.

QUICK LINKS

Take a Look at Our Specialties
+
Express Van Transport

Acil lojistik tedarik taleplerinizde Tüm Avrupa ve Balkan ülkelerine Minivan araçlarımızla hızlı karayolu taşıması

+
Road Transport

Uluslararası Lojistik planlarınız için tüm araç tipleriyle sizlere geniş yelpazeli güvenilir bir seçenek sunmaktayız.

+
Ocean Transport

FCL ve LCL olarak uluslararası limanların tamamına uygun maliyet üstün hizmet prensibinde tedarik sağlıyoruz.

+
Air Transport

Uluslararası havalimanlarına ister direkt ister aktarmalı uçuşlar ile birçok lojistik plan seçenekleri sunuyoruz.